Bazénům se věnujeme přes 25 let, během kterých jsme vyzkoušeli prakticky všechny dostupné druhy bazénů. Nakonec jsme dospěli k nejideálnějšímu řešení, a to těžké folii. Díky variabilitě fólie dokážeme vytvořit bazén na míru, přesně podle Vašich představ.
[meteor_slideshow slideshow=“venkovni-bazeny“]

Proč si vybrat nás a těžkou fólii?

  • Od prvního kontaktu po napouštění bazénu se Vám bude věnovat jeden technik
  • Každá část bazénu je konstruována tak, aby vydržela desítky let
  • Perfektní provedení práce je samozřejmostí
  • Bazény z těžké fólie jsou plnohodnotným doplňkem zahrady
  • Všechny bazény od nás z těžké fólie stále fungují
  • Prověřená technologie všude na světě, i v místech, kde by jiné folie neobstály

Více informací o těžké fólii si můžete přečíst níže.

Cena za jednobarevný vzor klasického hranatého bazénu je 1150,-/za m2 (bez DPH) včetně pokládky, olištování, podkladové geotextilie, zálivky spojů a práce.

[meteor_slideshow slideshow=“venkovni-bazeny2″]

Jak to potom probíhá?

Bazén je postaven z dutých betonových bloků – ztraceného bednění, postavených na betonovou desku, která je oddrenážovaná. Tyto duté bloky se vyztuží roxory a vylijí betonem. Vniklý betonový skelet pak má prakticky neomezenou životnost.

Do skeletu jsou zakomponovány všechny prvky – trysky, skimmery, světla, protiproudy atp. Bazén je samozřejmě nutné zateplit polystyrenem, aby voda v bazénu byla teplejší. Na vše od nás dostanete malý projekt pro postup stavby.

stavba bazenu

Bazén se následně vystěrkuje flexi lepidlem s perlinkou a osadí lištami pro těžkou folii. Poté se položí kvalitní geotextilie o síle 3,5 mm a vyvaří folií. Ta se sváří teplým vzduchem o teplotě 400 stupňů. Všechny spoje sváříme 2x a nakonec je zaléváme speciální zálivkou v barvě folie.

svarenibaeznu

Na konci dne napouštíme hotový bazén. Teď už jen nechat vodu ohřát.

napousteni-bazenu

O kvalitu vody se stará písková filtrace, přesně navržená podle objemu vody v bazénu.

filtrace

O těžké folii

Pro naše bazény používáme originální bazénovou folii od německé firmy Alkorplan. Víme že jsou na trhu i jiné – levnější folie, ale dosahují výrazně kratší životnosti a nižší pevnosti, a tak nás tyto levnější náhražky nezajímají.

Folie Alkorplan má zaručené chemické složení, atestace dle EU, a unikátní pevnost, což se o jiných typech folií říci nedá, byť někdo tvrdí, že jsou stejné. Nabízet levnější typy folií v podstatě nemá cenu, protože zákazník ve finále zaplatí na celém bazénu pouze o pár tisíc méně, ale za pár let se mu tato úspora tvrdě vrací. Například u bazénu 6x3m je úspora na metráži o 100,- na m2 jen 4 500,-, ale životnost je násobně kratší.

Bazénový program firma Alkorplan rozvíjí více jak 40 let a stejně tak je starý i první, dosud funkční, bazén. Těžká je folie z měkčeného PVC silná 1,5 mm s tkanou vnitřní vložkou, která jí dává pevnost a je jasně viditelná z druhé (zadní) strany folie. Folie se vyrábí pro celou Evropu poblíž Barcelony.

Mohlo by Vás také zajímat

Bazénová schodiště


Bazénové schodiště je dominantou bazénu. Vyberte si to správné.

Bazénová tepelná čerpadlaProdlužte si bazénovou sezónu za zlomek ceny elektrického vytápění!

Bazénová zastřešení


Bazénové zastřešení posune užitek z bazénu do jiné dimenze. Zapomeňte na ošklivé skleníky z minulosti!

Rozšíření bazénu

Slaná vodaUžijte si mořskou vodu! Konečně potápění bez pálení očí.

Automatická úprava vodyStarejte se o vodu ručně, nebo přenechte starost automatu. Výběr je jen na Vás.

Atrakce a protiproudyHodiny plavání bez přerušení proti protiproudu nebo vzduchový hřib, který Vás bude ve vodě nadnášet? Vše je možné!